Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W jeden dzień zatrzymanych trzech poszukiwanych

Data publikacji 06.07.2021

Trzech poszukiwanych przez sądy mężczyzn zatrzymali wczoraj policjanci z patrolu. Dwóch z nich z skorzystało z możliwości zamiany kary więzienia na karę grzywny, trzeci trafił na pół roku do zakładu karnego.

Wczoraj patrolowcy z Pruszkowa zatrzymali trzech poszukiwanych mężczyzn.  29-latek zatrzymany został w Komorowie. Poszukiwany był przez  Sąd Rejonowy w Pruszkowie  celem odbycia kary pozbawienia wolności z możliwością zamiany na karę grzywny. Po zatrzymaniu 29-latek dokonał stosownej wpłaty i po czynnościach został zwolniony.

Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku drugiego poszukiwanego, którego ten sam patrol zatrzymał w Pruszkowie. 58-latek, tym razem poszukiwany przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa,  został wylegitymowany  na ul. Kraszewskiego. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało, że mężczyzna ma niezwłocznie trafić do zakładu karnego lub uiścić grzywnę. Zatrzymany skorzystał z takiej możliwości i po okazaniu pokwitowania wpłaty został zwolniony.

Trzeci poszukiwany  „wpadł” w ręce patrolu na ul. Kościuszki. 31-latek miał do odbycia karę 6 miesięcy pozbawienia wolności orzeczoną przez pruszkowski sąd.  Po czynnościach, zgodnie z dyspozycją sądu trafił do zakładu penitencjarnego.

Policjanci pruszkowskiej komendy przypominają, że za pomoc w ukrywaniu sprawcy przestępstwa grozi odpowiedzialność karna wynikająca z art. 239§1 kodeksu karnego.

 

kom. Karolina Kańka

Powrót na górę strony