Deklaracja dostępności
Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie (KPP w Pruszkowie) zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony: link do strony Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- pliki PDF, DOC itp. - redaktorzy starają się ograniczyć do minimum korzystanie z takich plików i osadzać teksty bezpośrednio w serwisie. Odrębną kwestią jest poprawne formatowanie plików tak, by były one dostępne (np. powinny posiadać strukturę znaczników, czyli tagowanie),
- administratorzy/redaktorzy dokładają wszelkich starań, aby dane zamieszczone na stronie były zrozumiałe oraz formatowane w sposób zgodny z zasadami dostępności,
- część z opublikowanych zdjęć nie posiada opisu alternatywnego, mają one charakter promocyjny i nie stanowią bezpośredniego odniesienia do konkretnych informacji,
- mogą zdarzyć się sytuacje, że niektóre filmy zamieszczone w serwisie mogą nie posiadać napisów lub innych wymaganych elementów, z uwagi na fakt, że opis ich zawartości stanowi integralną część artykułu, do którego są dołączone.
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny.
Skróty klawiszowe
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Zmiana rozmiaru strony
Graficzne przeglądarki internetowe umożliwiają powiększenie lub pomniejszenie widoku wyświetlanej strony. Próbując powiększyć tekst należy wybrać odpowiednią kombinację klawiszy:
Firefox, Chrome, Internet Explorer:
[CTRL] oraz [+] aby powiększyć widok
[CTRL] oraz [-] aby pomniejszyć widok
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do podkom. Moniki Orlik — mejlowo monika.orlik@ksp.policja.gov.pl lub telefonicznie 47 72 46 316.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do:
- Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie,
- Adres: ul. Kraszewskiego 8, 05-800 Pruszków,
- mejl: komendant.pruszkow@ksp.policja.gov.pl
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
link do strony Rzecznika Praw Obywatelskich
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Siedziba Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie znajduje się na ul. Kraszewskiego 8
w Pruszkowie. Siedziba oznaczona jest nazwą ulicy oraz tablicą informacyjną na gmachu budynku.
Komendzie Powiatowej Policji w Pruszkowie podlega pięć jednostek:
- Komisariat Policji w Brwinowie, ul. Leśna 7, 05-840 Brwinów;
- Komisariat Policji w Michałowicach, z siedzibą w Regułach, ul. Kuchy 15, 05-820 Reguły;
- Komisariat Policji w Nadarzynie, ul. Warszawska 13, 05-830 Nadarzyn;
- Komisariat Policji w Piastowie, ul. Popiełuszki 24, 05-820 Piastów;
- Komisariat Policji w Raszynie, ul. Al. Krakowska 16, 05-090 Raszyn.
Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie
Rozbudowana i zmodernizowana siedziba komendy dzieli się na dwa budynki – część A (dawna siedziba komendy) i budynek B (nowo wybudowane skrzydło komendy).Wejście główne do komendy znajduje się od ulicy Lipowej – budynek B. Przy drzwiach, na ścianie, po stronie prawej, znajduje się wideo domofon.
W recepcji znajduje się punkt kontroli ruchu osobowego i biuro przepustek. Biuro przepustek znajduje się po lewej stronie od wejścia. Personel biura przepustek nie posiada przeszkolenia w zakresie języka migowego. W pomieszczeniu recepcji pracownik cywilny udziela niezbędnych informacji interesantom oraz kontaktuje się z policjantami, do których zgłosili się wezwani interesanci.
Interesanci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Interesanci odbierani są z poczekalni i poruszają się po terenie KPP w Pruszkowie, w obecności funkcjonariusza Policji lub pracownika KPP (osoby wprowadzającej). Przejście z poczekalni, do dalszej części obiektu, zabezpieczone jest zakodowanymi drzwiami, przez które może przejechać osoba poruszająca się na wózku. W budynku znajduje się winda.
Interesanci mogą być obsłużeni w recepcji lub pokojach do tego przeznaczonych znajdujących się na parterze, po prawej stronie recepcji.
Po prawej stronie, od tablicy informacyjnej znajduje się toaleta przystosowana dla osób poruszających się na wózku.
Po wejściu przez zakodowane drzwi, po prawej stronie znajduje się winda. Za windą za niezakodowanymi szklanymi drzwiami, po prawej stronie znajduje się kolejna toaleta dla osób niepełnosprawnych. Kolejna toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na drugim piętrze, za szklanymi niezakodowanymi drzwiami, na wprost windy.
Na piętrze pierwszym i trzecim znajdują się toalety niedostosowane dla osób niepełnosprawnych.
Na pierwszym piętrze budynku, po wyjściu z windy znajduje się łącznik prowadzący do zmodernizowanej danej część siedziby komendy – części A. W budynku tym nie ma windy oraz toalet przystosowanych dla osób ze szczególnymi potrzebami. W części A interesanci nie poruszają się samodzielnie lecz w towarzystwie policjantów lub osób wyznaczonych podobnie jak w część B.
Przed budynkiem, na parkingu od ul. Lipowej wyznaczono 2 miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
W okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a. Istnieje możliwość załatwienia sprawy z pomocą tłumacza polskiego języka migowego i systemu języka migowego.
Połączenie z Policją z pomocą systemu języka migowego online jest także możliwe poprzez połączenie wideo przez internet z dowolnego urządzenia i miejsca.
Aby dowiedzieć się, jak skorzystać z usługi tłumacza PJM/SJM online, w jednostce Policji lub przez internet, przejdź do strony Policja e-usługi.
Komisariat Policji w Brwinowie
Siedziba komisariatu znajduje się na ul. Leśnej 7 w Brwinowie. Budynek oznaczony jest tablicą informacyjną na gmachu budynku.
Do wejścia głównego prowadzą schody oraz podjazd dla osób niepełnosprawnych.
W recepcji znajduje się punkt kontroli ruchu osobowego i biuro przepustek. Biuro przepustek znajduje się po prawej stronie od wejścia. Personel biura przepustek nie posiada przeszkolenia w zakresie języka migowego.
Interesanci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Interesanci odbierani są z biura przepustek i poruszają się po terenie w obecności funkcjonariusza Policji lub pracownika komendy (osoby wprowadzającej). Przejście z biura przepustek do dalszej części obiektu zabezpieczone jest drzwiami, przez które może przejechać osoba poruszająca się na wózku. Do dalszych części obiektu prowadzą schody.
Interesanci mogą być obsłużeni w recepcji . W budynku nie ma windy.
Toaleta dla interesantów znajduje się na parterze budynku, po lewej stronie od wejścia głównego do budynku. Toaleta jest przystosowana do potrzeb osób poruszających się na wózku. Na parkingu brak jest wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnością.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. W okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a. Istnieje możliwość załatwienia sprawy z pomocą systemu języka migowego online.
Komisariat Policji w Michałowicach
Siedziba komisariatu znajduje się na ul. Kuchy 15 w Regułach. Budynek oznaczony jest tablicą informacyjną na gmachu budynku.
Do wejścia głównego prowadzą schody oraz podjazd dla osób niepełnosprawnych.
W recepcji znajduje się punkt kontroli ruchu osobowego i biuro przepustek. Biuro przepustek znajduje się na wprost wejścia głównego do budynku. Personel biura przepustek nie posiada przeszkolenia w zakresie języka migowego.
Interesanci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Interesanci odbierani są z biura przepustek i poruszają się po terenie w obecności funkcjonariusza Policji lub pracownika komendy (osoby wprowadzającej). Przejście z biura przepustek do dalszej części obiektu zabezpieczone jest drzwiami, przez które może przejechać osoba poruszająca się na wózku. Do dalszych części obiektu prowadzą schody.
Interesanci mogą być obsłużeni w recepcji. W budynku nie ma windy.
Toaleta dla interesantów znajduje się na parterze budynku, po prawej stronie od wejścia głównego do budynku. Toaleta jest przystosowana do potrzeb osób poruszających się na wózku. Na parkingu, przed budynkiem komisariatu, wyznaczone są miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. W okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a. Istnieje możliwość załatwienia sprawy z pomocą systemu języka migowego online.
Komisariat Policji w Nadarzynie
Siedziba komisariatu znajduje się na ul. Warszawskiej 13 w Nadarzynie. Budynek oznaczony jest tablicą informacyjną na gmachu budynku.
Do wejścia głównego prowadzą schody oraz podjazd dla osób niepełnosprawnych.
W recepcji znajduje się punkt kontroli ruchu osobowego i biuro przepustek. Biuro przepustek znajduje się po lewej stronie od wejścia. Personel biura przepustek nie posiada przeszkolenia w zakresie języka migowego.
Interesanci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Interesanci odbierani są z biura przepustek i poruszają się po terenie w obecności funkcjonariusza Policji lub pracownika komendy (osoby wprowadzającej). Przejście z biura przepustek do dalszej części obiektu zabezpieczone jest drzwiami, przez które może przejechać osoba poruszająca się na wózku. Do dalszych części obiektu prowadzą schody.
Interesanci mogą być obsłużeni w recepcji. W budynku nie ma windy.
Toaleta dla interesantów znajduje się na parterze budynku, po prawej stronie od wejścia głównego do budynku. Toaleta jest przystosowana do potrzeb osób poruszających się na wózku. Na parkingu brak jest wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnością.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. W okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a. Istnieje możliwość załatwienia sprawy z pomocą systemu języka migowego online.
Komisariat Policji w Piastowie
Siedziba komisariatu znajduje się na ul. Popiełuszki 24 w Piastowie. Budynek oznaczony jest tablicą informacyjną na gmachu budynku.
Do wejścia głównego prowadzą schody oraz podjazd dla osób niepełnosprawnych.
W recepcji znajduje się punkt kontroli ruchu osobowego i biuro przepustek. Biuro przepustek znajduje się po prawej stronie od wejścia. Personel biura przepustek nie posiada przeszkolenia w zakresie języka migowego.
Interesanci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Interesanci odbierani są z biura przepustek i poruszają się po terenie w obecności funkcjonariusza Policji lub pracownika komendy (osoby wprowadzającej). Przejście z biura przepustek do dalszej części obiektu zabezpieczone jest drzwiami, przez które może przejechać osoba poruszająca się na wózku. Do dalszych części obiektu prowadzą schody.
Interesanci mogą być obsłużeni w recepcji lub w pokoju do tego przeznaczonym znajdującym się na parterze, po lewej stronie recepcji. W budynku nie ma windy.
Toaleta dla interesantów znajduje się na parterze budynku, po lewej stronie od wejścia głównego do budynku. Toaleta jest przystosowana do potrzeb osób poruszających się na wózku. Na parkingu brak jest wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnością.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. W okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a. Istnieje możliwość załatwienia sprawy z pomocą systemu języka migowego online.
Komisariat Policji w Raszynie
Siedziba komisariatu znajduje się na ul. Al. Krakowska 16 w Raszynie. Budynek oznaczony jest tablicą informacyjną na gmachu budynku.
Do wejścia głównego prowadzą schody oraz podjazd dla osób niepełnosprawnych.
W recepcji znajduje się punkt kontroli ruchu osobowego i biuro przepustek. Biuro przepustek znajduje się na wprost drzwi głównych. Personel biura przepustek nie posiada przeszkolenia w zakresie języka migowego.
Interesanci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Interesanci odbierani są z biura przepustek i poruszają się po terenie w obecności funkcjonariusza Policji lub pracownika komendy (osoby wprowadzającej). Przejście z biura przepustek do dalszej części obiektu zabezpieczone jest drzwiami, przez które może przejechać osoba poruszająca się na wózku. Do dalszych części obiektu prowadzą schody.
Interesanci mogą być obsłużeni w recepcji lub pokoju do tego przeznaczonym, który znajduje się po lewej stronie od recepcji. W budynku nie ma windy.
Toaleta dla interesantów znajduje się na parterze budynku, po lewej stronie od wejścia głównego do budynku. Toaleta jest przystosowana do potrzeb osób poruszających się na wózku. Na parkingu brak jest wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnością.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. W okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a. Istnieje możliwość załatwienia sprawy z pomocą systemu języka migowego online.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie ul. Kraszewskiego 8
Personel Punktu Obsługi Interesanta nie posiada przeszkolenia w zakresie języka migowego.
W Punkcie Obsługi Interesanta jest możliwość połączenia się z tłumaczem polskiego języka migowego online, powyższa usługa jest dostępna w dni robocze, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-17.00.
Połączenie z Policją z pomocą tłumacza polskiego języka migowego i systemu języka migowego online jest możliwe poprzez połączenie wideo przez internet z dowolnego urządzenia i miejsca.
Aby dowiedzieć się, jak skorzystać z usługi tłumacza PJM/SJM online, w jednostce Policji lub przez Internet, przejdź do strony: euslugi.policja.pl
Koordynatorzy do spraw dostępności w Komendzie Powiatowej Policji w Pruszkowie:
- koordynator do spraw dostępności komunikacyjno-informacyjnej: podkom. Monika Orlik Jednoosobowe Stanowisko ds. Informacyjno- Prasowych tel. 47 724 63 16, e-mail: monika.orlik@ksp.policja.gov.pl
- koordynator do spraw dostępności cyfrowej: Paweł Wojciechowski z Wydziału Ogólnego tel. 47 724 62 05, e-mail: pawel.wojciechowski@ksp.policja.gov.pl
- koordynator do spraw dostępności architektonicznej : podinsp. Andrzej Bekisz z Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego tel. 47 724 63 12, e-mail: andrzej.bekisz@ksp.policja.gov.pl