Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mając 3,5 promila spowodował kolizję

Data publikacji 08.07.2021

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pruszkowskiej komendy, zatrzymali 42-letniego, który mając prawie 3,5 promila spowodował kolizję w Pruszkowie na ul. Kościelnej. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za który kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po godzinie 19-tej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego otrzymali wezwanie do kolizji na ul. Kościelnej w Pruszkowie. Po przybyciu na miejsce zastali pojazd m-ki volkswagen, którego kierujący najechał na dwa zaparkowane pojazdy.

Funkcjonariusze dokonali badania stanu trzeźwości kierującego, które wykazało prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie także za spowodowanie kolizji.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła "JADĘ NIE PIJĘ!". Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiały policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagują w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę.

 

kom. Karolina Kańka

Powrót na górę strony