Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" podczas półkolonii w Pruszkowie

W ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" pruszkowscy policjanci odwiedzają dzieci, które spędzają wakacyjny czas w miejscach zorganizowanych form wypoczynku. Takie spotkanie odbyło się w piątek- w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie.

W piątek w Centrum Kultury i Sportu  w Pruszkowie, dzielnicowy razem z policjantem z zespołu do spraw nieletnich i policjantem z pruszkowskiej „drogówki” spotkali się z dziećmi, aby promować odpowiedzialne postawy osób przebywających w wodzie i nad wodą. Wizyta ta miała na celu uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest bezpieczeństwo w życiu codziennym, a zwłaszcza podczas letniego wypoczynku.

W ramach prowadzonej ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" policjanci opowiedzieli dzieciom o właściwym zachowaniu w rejonach akwenów, w tym o zasadach bezpiecznej kąpieli, żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, co w efekcie wpływa na ograniczenie wypadków utonięć  zarówno wśród najmłodszych, jak i osób dorosłych.

Dzieci  zapoznały się z oznaczeniami wstępującymi na kąpieliskach, z rodzajami flag wywieszanych przez ratowników. Funkcjonariusze tłumaczyli również, co zrobić, gdy ktoś zgubi się na przykład na plaży. Nie zabrakło przypomnienia numeru alarmowego 112.

Wszyscy otrzymali ulotki informujące o zasadach zachowania się nad wodą w ramach akcji „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz odblaski.

Na koniec spotkania uczestnicy półkolonii mieli okazję obejrzeć i usiąść za kierownicą radiowozu i policyjnego motocykla.

Informujemy również o konkursie  plastyczno-filmowym pod nazwą „Artystyczny przeWODNIK", którego tematem jest zobrazowanie bezpiecznego sposobu zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą, promocja zdrowego i aktywnego trybu życia oraz popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w wodzie i nad wodą. W konkursie mogą wziąć udział osoby lub zespoły do 3 osób w wieku od 5 do 18 lat: KONKURS PLASTYCZNO - FILMOWY.

 

kom. Karolina Kańka/mg

 • Na zdjęciu policjanci prowadzą pogadankę z dziećmi przebywającymi na półkoloniach, na temat bezpieczeństwa podczas wakacji, w szczególności o bezpieczeństwie nad wodą.
  Policjanci na spotkaniu z półkolonistami
 • Policjant rozdaje dzieciom ulotki z ogólonpolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".
  Policjanci na spotkaniu z półkolonistami
 • Uczestniczka półkolonii na policyjnym motocyklu.
  Policjanci na spotkaniu z półkolonistami
 • Dzielnicowy pokazuje dzieciom radiowóz.
  Policjanci na spotkaniu z półkolonistami
 • Na zdjęciu policjant z ruchu drogowego pokazuje dzieciom policyjny motocykl.
  Policjanci na spotkaniu z półkolonistami
 • Wspólne zdjęcie dzieci z policjantami i sprzętem policyjnym.
  Policjanci na spotkaniu z półkolonistami
Powrót na górę strony