Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany z marihuaną

Data publikacji 19.07.2021

Policjant z patrolu wspólnie z dzielnicową zatrzymali 30-latka ukrywającego się przed organami ścigania. Podczas interwencji mężczyzna słowami wulgarnymi znieważył funkcjonariuszy i utrudniał policjantom wykonanie czynności. Za swoje zachowanie usłyszał zarzuty i zgodnie z dyspozycją sądu trafił na 1,2 roku do aresztu.

W niedziele w nocy, policjant z patrolu wspólnie z dzielnicową podjęli interwencję na ul. 3-go Maja w Pruszkowie. Podczas czynności legitymowania 30-latka okazało się, że jest on poszukiwany przez jednostkę policji z Olkusza do odbycia kary pozbawienia wolności, a także do ustalenia miejsca pobytu. W trakcie kontroli osobistej w saszetce mężczyzny mundurowi ujawnili „zawiniątko” foliowe  z suszem roślinnym. Mężczyzna został przewieziony na komendę. Badanie wstępne zabezpieczone suszu wykazało, że jest to marihuana.

W trakcie zatrzymania mężczyzna zachowywał się agresywnie, znieważył funkcjonariuszy słowami wulgarnymi i groził pozbawieniem życia.

Po pobycie w policyjnym areszcie, 30-latek usłyszał cztery zarzuty. Nastepnie został przekonwojowany do jednostki penitencjarnej, gdzie zgodnie z dyspozycją sądu spędzi najbliższe 1,52 roku odbywając karę pozbawienia wolności.

Za przestępstwo posiadania środków odurzających grozi karna do 3 lat pozbawienia wolności.

 

kom. Karolina Kańka

Powrót na górę strony