Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy kobiety zatrzymane do kradzieży

Pięć zarzutów kradzieży usłyszały trzy kobiety, zatrzymane przez policjantów z Oddziału Prewencji Policji w jednej z galerii handlowych na terenie Pruszkowa. Większość skradzionego towaru zostało zabezpieczone podczas przeszukania mieszkania kobiet. Podejrzane przyznały się do popełnionych przestępstw i dobrowolnie poddały karze.

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji pełniący służbę na terenie Pruszkowa zatrzymali trzy kobiety wieku 41, 32 i 25 lat, narodowości gruzińskiej podejrzane o kradzieże w kilku sklepach na terenie galerii handlowej. 

Mundurowi ustalili, że kobiety działały wspólnie i w porozumieniu. Wynosiły skradziony towar do kontenerów z używaną odzieżą poza galerią, skąd po „udanych zakupach” zabierały wszystko do miejsca zamieszkania.Okradły w ten sposób kilka sklepów z odzieży, biżuterii oraz artykułów przemysłowych.

Zatrzymane początkowo nie przyznawały się do kradzieży, ale nagrania monitoringu z poszczególnych sklepów potwierdziły ich przestępcze działanie. Pozbawiały rzeczy zabezpieczeń, chowały rzeczy do plecaków, a następnie wynosiły je poza galerię.

Przy jednej z zatrzymanych  policjanci znaleźli w plecaku, pozbawione zabezpieczeń antykradzieżowych rzeczy, które zostały zabezpieczone. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania kobiet, policjanci zabezpieczyli 10 kartonów z różnymi ometkowanymi rzeczami. Była to odzież, biżuteria oraz artykuły przemysłowe.

Pruszkowscy policjanci po zgromadzeniu materiału dowodowego, przedstawili podejrzanym 5 zarzutów kradzieży działając wspólnie i w porozumieniu. Każdej z nich zabezpieczono pieniądze na poczet przyszłych kar. Kobiety przyznały się do wszystkich zarzutów i dobrowolnie poddały karze.

 Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Karolina Kańka/ea

 • Na zdjęciu widoczne są kolorowe markery i długopisy zabezpieczone przez policjantów.
  Odzyskane mienie
 • Na zdjęciu policjant w czerwonej bluzie podbiera odciski palców od zatrzymanej kobiety, która ubrana jest w jasnobeżową kurtkę.
  Policjant wykonuje czynności z zatrzymana kobietą
 • Na zdjęciu widoczne są kartony w ilości 10 sztuk. W kartonach tych widoczne są filiżanki, miski, kubki oraz elementy wyposażenia kuchennego w tym sztućce, sitka, tłuczek do ziemniaków. Rzeczy te zostały zabezpieczone od zatrzymanych kobiet.
  Odzyskane mienie
 • Na zdjęciu widoczne są 4 opakowania skarpet dziecięcych pakowane po 3 sztuki w kolorach od lewej: skarpety szare w serduszka, brązowe w różowe kwiatki, czarne z szarymi księżycami, brązowe z różowymi kwiatkami.
  Odzyskane mienie
 • Na zdjęciu widoczna jest dziewczęca grantowa sukienka z białym kołnierzykiem.
  Odzyskane mienie
Powrót na górę strony