Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie ogólnopolskich działań "NURD" na drogach powiatu

Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego pruszkowskiej komendy uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili 82 wykroczenia i nałożyli 67 mandatów karnych na łączną kwotę 84 700 złotych. W powietrzu pracował bezzałogowy statek powietrzny.

Działania miały charakter prewencyjno-kontrolny. Jednak kierujący i piesi, którzy nie stosowali się do przepisów, musieli się liczyć z konsekwencjami prawnymi.

W trakcie działań policjanci pruszkowskiej drogówki wylegitymowali 106 osób i ujawnili 82 wykroczenia. Nałożono 67 mandatów karnych na łaczną kwotę 84 700 zlotych, skierowano 7 wniosków do sądu o ukaranie i zastosowano 8 pouczeń.

W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierujących w stanie nietrzeźwości i jednego kierującego z zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h czterem kierującym zostały zatrzymane prawa jazdy.

Główne  wykroczenia popełniane przez kierujących w rejonie przejść dla pieszych to: nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych, wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim, przekraczanie prędkości w rejonie przejść oraz omijanie pojazdów przed przejściem dla pieszych.

Na jednej z głównych dróg powiatu pruszkowskiego, pracę funkcjonariuszy wspierał patrol wyposażony w bezzałogowy statek powietrzny, który rejestrował zachowania uczestników ruchu drogowego.

 

 

kom. Karolina Kańka/bś

  • Podsumowanie ogólnopolskich działań "NURD" na drogach powiatu
  • Podsumowanie ogólnopolskich działań "NURD" na drogach powiatu
  • Podsumowanie ogólnopolskich działań "NURD" na drogach powiatu
Powrót na górę strony