Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania dzielnicowych z Michałowic w ramach EKOPATROLU

Dzielnicowi z komisariatu w Michałowicach zaangażowali się w działania zainicjowane przez Urząd Gminy Michałowice w ramach EKOPATROLU, mające na celu lokalizowanie dzikich wysypisk i porządkowanie miejsc zanieczyszczonych. Wspólne działania i patrole mają służyć namierzaniu i ustalaniu osób wywożących nieczystości, naruszających przepisy prawa i degradujących w ten sposób środowisko.

Dzielnicowi z michałowickiego komisariatu chętnie włączają się w każdą inicjatywę, która służy bezpieczeństwu mieszkańców. Jesteśmy otwarci na współpracę i współdziałanie ze służbami oraz stowarzyszeniami, które pracują  na rzecz bezpieczeństwa i właściwych postaw obywatelskich.

W tym zakresie dzielnicowi kontynuują współpracę z Urzędem Gminy Michałowice na rzecz porządku i dbania o środowisko w ramach EKOPATROLU. We wspólnych patrolach, oznaczaniu dzikich wysypisk i sprzątaniu tych miejsc razem z nimi działają pracownicy urzędu.

Ekopatrol od ubiegłego roku do czerwca tego roku skontrolował 199 „kopciuchów”,  przeprowadził 255 interwencji ze zgłoszeń mieszkańców gminy. Wspólne działania dzielnicowych i gminy doprowadziły do likwidacji 23 wraków pojazdów. W 57 przypadkach zgłoszeń Ekopratol interweniował pomagając zwierzętom.

Działania Ekopatrolu to likwidacją 38 nielegalnych składowisk śmieci, na które składały się głównie części samochodowe, odpady budowlane, zużyte meble i sprzęt agd. Wszystkie te nielegalne składowiska zostały zlikwidowane. W 18 przypadkach zostali ustaleni właściciele, którzy zostali ukarani mandatami i musieli posprzątać zaśmiecony teren.

 

kom. Karolina Kańka

foto:Urząd Gminy Michałowice

  • Działania dzielnicowych w ramach EKOPATROLU
  • Działania dzielnicowych w ramach EKOPATROLU
  • Działania dzielnicowych w ramach EKOPATROLU
Powrót na górę strony