Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań "Bezpieczny weekend - Boże Ciało 2022"

Data publikacji 20.06.2022

Okres wypoczynku już za nami. Był to czas pracowity dla pruszkowskich policjantów. W czasie długiego weekendu mundurowi dbali o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu pruszkowskiego.

Od 16 do 19 czerwca trwały działania  "Bezpieczny Weekend – Boże Ciało 2021", podczas którego  funkcjonariusze pracujący na drogach strzegli bezpieczeństwa na drogach oraz dbali o przestrzeganie zasad ładu i porządku publicznego. Kontrolowali, czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami, dokonywali kontroli stanu technicznego pojazdów, liczby przewożonych osób, sprawdzali zapięte pasy oraz czy najmłodsi przewożeni są w fotelikach. Sprawdzali także stan trzeźwości kierujących.

Podczas tych kilku dni na drogach powiatu pruszkowskiego odnotowano 19 zdarzeń drogowych. Doszło do jednego wypadku, w wyniku którego śmierć poniósł kierujący motorowerem. Odnotowano 18 kolizji.

Policjanci skontrolowali 314 pojazdów, wylegitymowali 337 osób. Wobec 210 kierujących zastosowane zostało postępowanie mandatowe, skierowano 10 wniosków do sądu o ukaranie i pouczono 26 osób.  Badań stanu trzeźwości wykonano 937 ujawniając jednego nietrzeźwego kierującego samochodem i 5 nietrzeźwych rowerzystów. Policjanci zatrzymali 8 praw jazdy w tym 7 za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h. Ponad to ujawniono dwóch kierujących bez uprawnień i jednego z zakazem sądowym.

 

kom. Karolina Kańka

Powrót na górę strony