Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przedwakacyjna profilaktyka w szkołach podstawowych na terenie powiatu pruszkowskiego

Data publikacji 23.06.2022

Policjantka, zajmująca się na co dzień profilaktyką społeczną, przeprowadziła zajęcia edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych na terenie powiatu pruszkowskiego.

W poniedziałek i wtorek policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną, odwiedziła uczniów klas VII ze  Szkoły  Podstawowej im. Witolda Doroszewskiego w Nadarzynie oraz uczniów klas I i III Szkoły Podstawowej im. Włodzimierza Puchalskiego w Otrębusach.

Policjantka w trakcie spotkania z uczniami  klas młodszych poruszyła wiele bardzo ważnych kwestii dotyczących ich bezpieczeństwa. W trakcie pogadanki omówiła z dziećmi między innymi  zasady poruszania się po ulicy i chodniku. Zwróciła także uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci, gdy bawią się na dworze, czyli kontakty z obcymi osobami lub groźnymi zwierzętami. Szczególnie poruszone zostały kwestie dotyczące informacji o podstawowych zasadach bezpieczeństwa nad wodą oraz zachowania się dziecka w przypadku zagubienia. Rozdane zostały ulotki informacyjne „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Policjantka zachęcała dzieci do aktywnego włączenia się do konkursu „Artystyczny przeWodnik”.

Dzieci były zainteresowane wyświetlonymi spotami, bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu oraz zadawały wiele pytań.

Spotkania profilaktyczne z VII klasami w Szkole Podstawowej w Nadarzynie miały na celu przekazanie informacji  o konsekwencjach prawnych związanych z popełnianiem czynów karanych,  w szczególności podczas wakacji, podczas  których to uczniowie mają dużo czasu i wiele pomysłów na „ciekawe”  spędzenie czasu wolnego.

Ponadto w ramach prowadzonej ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" poruszono kwestię  bezpiecznego zachowania nad wodą podczas zbliżających się wakacji. Przypomniano uczniom o właściwym zachowaniu w rejonach akwenów, w tym o zasadach bezpiecznej kąpieli, żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, co w efekcie wpływa na ograniczenie wypadków utonięć  zarówno wśród najmłodszych, jak i dorosłych. Zwrócono szczególny nacisk na akweny znajdujące się na terenie naszego powiatu.

Uczniom zostały przekazane informatory o bezpiecznych wakacjach nad wodą. Ulotki przekazano w języku polskich i ukraińskim.

 

asp.szt. Edyta Bednarczyk

 

Powrót na górę strony