Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Punkt kontroli autokarów

Data publikacji 27.06.2022

Rozpoczęły się już wakacje i związane z nimi wyjazdy na kolonie i obozy. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przypominają, że punkt kontroli autokarów znajduje się na parking przy ulicy Kuchy róg Powstańców Warszawy od strony torów WKS w Regułach gm. Michałowice.

Punkt kontroli autokarów znajduje się  na parkingu przy ulicy Kuchy róg Powstańców Warszawy  od strony torów WKD, w  miejscowości Reguły (gmina Michałowice)

Przypominamy:

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie będzie przyjmował zgłoszenia kontroli:

  • telefonicznie:  (22) 758-60-81,  47 72-46-213 - dyżurny KPP w Pruszkowie,

                   (22) 753-40-45, 47 72- 46-745 - dyżurny KP Michałowice, Wydział Ruchu Drogowego KPP;

  • za pośrednictwem faksu 47 72-46-207;
  • oraz drogą mailową na adres: komendat.pruszkow@ksp.policja.gov.pl

Prosimy, aby w miarę możliwości, jak najwięcej pojazdów było kierowanych przed zabraniem dzieci do punktu kontroli w Regułach na parking.

Aby zapewnić bezpieczny dojazd i powrót do miejsc wypoczynku, policjanci skontrolują zarówno stan techniczny pojazdu, jak i w uzasadnionych przypadkach, dokonają sprawdzenia stanu trzeźwości kierujących. Każdy kierowca otrzyma kopię protokołu kontroli na potwierdzenie. W razie stwierdzenia nieprawidłowości policjanci podejmą działania przewidziane przepisami prawa wobec przewoźnika.

Jednocześnie na stronie www.bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić, czy autokar, którym planowana jest podróż, posiada aktualne badania techniczne i ważne ubezpieczenie OC.


kom. Karolina Kańka

Powrót na górę strony