Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanic uratowali mężczyznę

Data publikacji 27.06.2022

W swojej codziennej służbie policjanci spotykają się z różnymi sytuacjami, nawet z takimi, gdzie o ludzkim życiu decydują minuty. Dyżurny pruszkowskiej komendy został poinformowany o mężczyźnie, który chciał targnąć się na własne życie. Dzięki natychmiastowej reakcji pruszkowskich patrolowców nie doszło do tragedii, a 39-letni mężczyzna został oddany pod opiekę lekarzy. Po raz kolejny mundurowi udowodnili, że ludzkie życie jest dla nich największą wartością.

Tuż po 4.00  w sobotę, dyżurny pruszkowskiej komendy otrzymał informację, że na ulicy Szkolnej, mężczyzna chce odebrać sobie życie.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z prewencji, którzy pod wskazanym adresem zastali mężczyznę z zaciśniętą pętlą na szyi. Do czasu przybycia pogotowia policjanci udzielili 38-latkowi pomocy przedmedycznej. Policjanci zdążyli w ostatniej chwili. Na miejsce wezwano pogotowie, które zabrało mężczyznę do szpitala, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy.

Policjanci sierż. szt. Karol Bobowski i st. sierż. Jakub Klimarczyk, dzięki swojej postawie i profesjonalnie przeprowadzonej akcji, zapobiegając tragedii, uratowali ludzkie życie.

 

kom. Karolina Kańka

Powrót na górę strony