Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia ze strażą pożarną na zbiorniku wodnym "żwirowni" w Sokołowie

Od wtorku do czwartku na terenie zbiornika wodnego „żwirowni” w Sokołowie, odbyły się ćwiczenia z ratownictwa wodnego. Policjanci z pruszkowskiej komendy, wspólnie z Państwową Strażą Pożarną oraz Ochotniczymi Strażami Pożarnymi z terenu powiatu, prowadzili ćwiczenia z działań ratowniczych na zbiorniku wodnym.

Przez trzy dni pruszkowscy policjanci brali udział w ćwiczeniach Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszego powiatu, na zbiorniku wodnym w Sokołowie.

Głównym celem tego przedsięwzięcia było zaprezentowanie technik, urządzeń i sposobów działania w sytuacji tonięcia osób. Strażacy ćwiczyli podejmowanie z wody poszkodowanego na łódź.

Dla policjantów, ćwiczenia te były okazją do doskonalenia pierwszej kwalifikowanej pomocy medycznej osoby pokrzywdzonej.

Podczas ćwiczeń osoby przebywające na terenie zielonym przy zbiorniku wodnym otrzymały ulotki informacyjne o podstawowych zasadach bezpiecznego korzystania z wody w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

 

kom. Karolina Kańka/g.p

Powrót na górę strony