Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Był poszukiwany, miał przy sobie marihuanę - "wpadł" na kradzieży

Data publikacji 21.07.2022

Policjanci pruszkowskiej patrolówki zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież perfum. Zatrzymany posiadał przy sobie marihuanę, miał na swoim koncie kilka kradzieży i był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Po usłyszeniu 6 zarzutów trafił do zakładu penitencjarnego.

We wtorek po godzinie 11.00, dyżurny pruszkowskiej komendy otrzymał informację o usiłowaniu kradzieży w jednym ze sklepów kosmetycznych w Pruszkowie. Policjanci udali się na miejsce i ustalili szczegóły zdarzenia. Mężczyzna dzień wcześniej dokonał kradzieży kilku flakonów perfum o wartości ponad 1000 zł, co zarejestrowała kamera monitoringu. Po kradzieży, następnego dnia wrócił do sklepu, gdzie został ujęty przez pracownika ochrony.

Sprawdzenie 35-latka w systemach policyjnych ujawniło, że jest on poszukiwany do sprawy kradzieży roweru dokonanej na początku lipca na ul. Sienkiewicza w Pruszkowie, a także do odbycia kary pozbawienia wolności na okres 2 lat. Podczas kontroli osobistej policjanci ujawnili przy zatrzymanym susz roślinny. Po przewiezieniu 35-latka do komendy wyszły na jaw jego wcześniejsze kradzieże, których dokonał w maju. Wówczas jego łupem padły także perfumy o łącznej wartości ponad 4600 zł.

Wstępne badanie testerem narkotykowym wykazało, że zabezpieczony susz to marihuana.

Pruszkowscy dochodzeniowcy po zgromadzeniu materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu łącznie 5 zarzutów kradzieży i zarzut posiadania środków odurzających. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał karze. Po czynnościach, zgodnie z decyzją sądu pruszkowskiego, został przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 2 lata.

Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

 

kom. Karolina Kańka/e.b.

Powrót na górę strony