Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wjechał na tory w trakcie opuszczania szlabanów

Data publikacji 22.07.2022

Kierujący „gruszką” zignorował opuszczające się zapory i czerwone światło na przejeździe kolejowym w Piastowie. Został ukarany mandatem, który zgodnie z obowiązującymi od stycznia zmianami wynosi 2000 złotych.

Policjant z pruszkowskiej „drogówki”  otrzymał zgłoszenie o kolizji na przejeździe kolejowym na ul. Warszawskiej w Piastowie. Na miejscu zastał kierującego pojazdem ciężarowym „gruszką”, który wjechał na tory kolejowe, w chwili kiedy szlaban zaczął się opuszczać, a sygnalizacja świetlna nadawała kolor czerwony. Za niestosowanie się do obowiązujących przepisów kierujący pojazdem ciężarowym otrzymał mandat karny w wysokości 2000 złotych.

Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał.

Kierowcom i pieszym przypominamy, że zarówno przejście jak też kontynuuowanie jazdy pojazdem przez przejazd kolejowy jest zabronione w chwili rozpoczęcia opuszczania zapór i nadawania czerwonego światła, a dozwolone dopiero po całkowitym otwarciu rogatek i po zakończeniu nadawania przez sygnalizator świetlny koloru czerwonego. Pamiętajmy, że lekkomyślne zachowanie w pobliżu przejazdu kolejowego może kosztować nas życie - bez względu na to czy poruszamy się samochodem, rowerem czy też jesteśmy pieszymi.

 

kom. Karolina Kańka/e.b.

Powrót na górę strony