Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował hondą mimo 4 czynnych zakazów

Data publikacji 30.11.2022

Policjanci z pruszkowskiej patrolówki zatrzymali 25-latka, który złamał zakaz sądowy prowadzenia pojazdów. Sprawdzenie w systemie wykazało, że mężczyzna posiadał 4 czynne zakazy. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę, w godzinach popołudniowych pruszkowscy patrolowcy zauważyli hondę, która poruszała się ul. Zimińskiej-Sygietyńskiej całą szerokością jezdni. W związku z podejrzeniem, że kierujący może być nietrzeźwy policjanci zatrzymali pojazd do kontroli.

25-letni kierujący był trzeźwy, ale jak wykazało sprawdzenie w policyjnych systemach, posiadał on 4 czynne zakazy kierowania pojazdami. Dwa zakazy wydał Sąd Rejonowy w Pruszkowie, po jednym Sąd Rejonowy w Grodzisku Mazowieckim i w Grójcu. Łącznie zakazy ważne są do marca 2026 roku. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych, w związku z czym został zabrany na parking.

Za popełnione przestępstwo mężczyzna wkrótce usłyszy zarzut, za który zgodnie z art. 244 kodeksu karnego, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową w Pruszkowie.

 

kom. Karolina Kańka

Powrót na górę strony