Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie profilaktyczne z najmłodszymi

Policjantka z pruszkowskiej komendy, zajmująca się profilaktyką społeczną, w ramach działań profilaktycznych „Bezpieczne przejścia dla pieszych w powiecie pruszkowskim” spotkała się z najmłodszymi z Integracyjnego Miejskiego Przedszkola nr 5 w Pruszkowie. Podczas zajęć dzieci obejrzały spot profilaktyczno-edukacyjny o bezpiecznych przejściach dla pieszych.

Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną przez cały rok prowadzi cykliczne spotkania z dziećmi i młodzieżą na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Niemal każdego dnia pojawia się w szkołach realizując programy prewencyjne skierowane do uczniów w tym zakresie.

Wczoraj w Integracyjnym Miejskim Przedszkolu nr 5 w Pruszkowie, odbyło się spotkanie edukacyjno - profilaktyczne dla dzieci. Głównym tematem było bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu na drodze.

W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się jak prawidłowo przechodzić po wyznaczonym przejściu dla pieszych i w jakich warunkach mogą przechodzić przez jezdnię. Przedszkolaki mogły zobaczyć spot profilaktyczno-edukacyjny, który powstał w ramach projektu pt. „Bezpieczne przejścia dla pieszych w Powiecie Pruszkowskim – inwestycja w infrastrukturę oraz w edukację mieszkańców, edycja 2022” i został dofinansowany w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024.

Policjantka przypomniała również dzieciom jak ważne jest noszenie odblasków, czy zakładanie kasku na głowę, gdy poruszają się rowerem. Zwróciła także ich uwagę na prawidłowe zapinanie pasów bezpieczeństwa, gdy siedzą w fotelikach samochodowych.

Na zakończenie zajęć maluchy otrzymały odblaski.

 

kom. Karolina Kańka/mw

 

 

 

  • Spotkanie profilaktyczne z najmłodszymi
  • Spotkanie profilaktyczne z najmłodszymi
  • Spotkanie profilaktyczne z najmłodszymi
  • Spotkanie profilaktyczne z najmłodszymi
  • Spotkanie profilaktyczne z najmłodszymi
  • Spotkanie profilaktyczne z najmłodszymi

Film https://www.youtube.com/watch?v=giuWQAGHOZE

Powrót na górę strony