Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Profilaktyk na spotkaniu z uczniami klas VII i VIII

Data publikacji 13.01.2023

Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną w pruszkowskiej komendzie przez dwa dni spotykała się uczniami klas VII i VIII ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Pruszkowie. Podczas spotkań o charakterze edukacyjno-profilaktycznym, głównym tematem były treści związane z bezpieczeństwem oraz odpowiedzialnością prawną nieletnich.

Zajęcia dotyczyły odpowiedzialności prawnej zaczyny karalne zagadnień związanych z demoralizacją. Celem tych prelekcji było uświadomienie, że za wszelkie zachowania niezgodne z prawem można już odpowiadać po ukończeniu 13 roku życia przed sądem rodzinnym i nieletnich. Sami uczniowie brali aktywny udział w zajęciach, podawali różne przykłady negatywnych zachowań. Przeprowadzone zajęcia miały na celu pokazanie uczniom jakich zagrożeń i negatywnych zachowań powinni się wystrzegać w życiu. Wszystko po to, aby nie wejść w kolizję z prawem i uniknąć przykrych w życiu sytuacji.

Jak zawsze na tego typu spotkaniach, stróże prawa promują zawód policjanta oraz przedstawiają perspektywy, jakie daje praca w jednej z największych formacji mundurowych w naszym kraju.

 

kom. Karolina Kańka

Powrót na górę strony