Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czterech zatrzymanych do kradzieży sklepowej

Data publikacji 03.02.2023

Policjanci z patrolu zatrzymali czterech mężczyzn, którzy dokonali kradzieży artykułów spożywczych i przemysłowych w jednym ze sklepów w Raszynie. Usłyszeli już zarzuty działając wspólnie i w porozumieniu. Mężczyźni odpowiedzą za kradzież, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu dyżurny pruszkowskiej komendy otrzymał informację, o ujęciu przez pracownika ochrony mężczyzny, który dokonał kradzieży artykułów spożywczych i przemysłowych, w jednym z supermarketów w Raszynie.  

Policjanci na miejscu ustalili, że mężczyzna nie działał sam. Razem z trzema kolegami zapełnili wózek sklepowy, po czym opuścili sklep nie płacąc za produkty o wartości ponad 1000 złotych. Widząc to pracownik ochrony ujął 24-latka prowadzącego wózek, niestety pozostali uciekli. Policjanci zatrzymali mężczyznę. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu.

W trakcie czynności z zatrzymanym otrzymali informację od czujnego pracownika ochrony, że na ul. Sportowej rozpoznał on pozostałych trzech "kompanów" złodziejskiego procederu. Na miejsce udała się kolejna załoga, która zatrzymała mężczyzn.

Czterej zatrzymani w wieku 24, 31 i 50-lat usłyszeli zarzut kradzieży działając wspólnie i w porozumieniu. Odzyskanie mienie powróciło na półki sklepowe.

Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Karolina Kańka/ pk

Powrót na górę strony