Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań NURD na terenie powiatu pruszkowskiego

Data publikacji 23.03.2023

W dniu wczorajszym policjanci Wydziału Ruchu Drogowego pruszkowskiej komendy uczestniczyli w stołecznych działaniach kontrolno-prewencyjnych "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". W trakcie działań funkcjonariusze przeprowadzili 124 kontrole uczestników ruchu drogowego i nałożyli 87 mandatów karnych. W powietrzu pracował bezzałogowy statek powietrzny.

Działania miały charakter prewencyjno-kontrolny. Policjanci przed wszystkim zwracali uwagę na kierujących, którzy popełniali wykroczenia względem pieszych i rowerzystów. Zarówno kierujący jak i piesi, którzy nie stosowali się do przepisów, musieli się liczyć z konsekwencjami prawnymi.

W trakcie działań policjanci pruszkowskiej drogówki nałożyli 87 mandatów karnych i zastosowali 7 pouczeń wobec legitymowanych. Mundurowi zatrzymali 6 praw jazdy i 4 dowody rejestracyjne. Jeden z kierowców był w stanie nietrzeźwości, a kolejny nie posiadał uprawnień do kierowania.

Głównymi wykroczeniami popełnianymi przez kierujących było: przekraczanie prędkości w rejonie przejść dla pieszych - 59 wykroczeń oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych - 55 wykroczeń.

Na jednej z głównych dróg powiatu pruszkowskiego, pracę funkcjonariuszy wspierał patrol wyposażony w bezzałogowy statek powietrzny, który rejestrował zachowania uczestników ruchu drogowego.

 

asp.szt. Monika Orlik

Powrót na górę strony