Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna Odległość - Bezpieczna Droga - policyjne działania pruszkowskiej drogówki

Data publikacji 17.11.2023

„Bezpieczna Odległość - Bezpieczna Droga” - to hasło było przewodnie dla funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Pruszkowie. Policjanci na drodze ekspresowej S-8 sprawdzali, czy kierowcy stosują się do nowych przepisów i zachowują bezpieczne odległości. Przedmiotowe działania są regularnie przeprowadzane dzięki posiadanemu miernikowi prędkości TruCAM II z odblokowanym trybem DBC.

Regulacje prawne jasno określają, jaki ma być minimalny odstęp od poprzedzającego pojazdu, podczas poruszania się autostradą lub drogą ekspresową. Wyrażony jest w metrach i określa się, jako nie mniejszy niż połowa liczby określającej prędkość pojazdu, którym porusza się kierujący, wyrażonej w kilometrach na godzinę.

Zachowanie bezpiecznej odległości ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jazda w odpowiedniej odległości od pojazdu poprzedzającego ma zapewnić nam czas do prawidłowej reakcji w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu. Zwróćmy uwagę, że jak widzimy światła „stopu” poprzedzającego nas pojazdu, to kierowca już rozpoczął hamowanie, a my dopiero podejmujemy decyzję o reakcji.

Policjanci WRD KPP w Pruszkowie na drodze ekspresowej S-8, wyposażeni w mierniki prędkości TruCAM II z odblokowanym trybem DBC, sprawdzali czy kierowcy stosują się do nowych przepisów i czy zachowują prawidłowy odstęp pomiędzy pojazdami.

Podczas prowadzonych działań policjanci ujawnili 4 wykroczenia. Na kierujących pojazdami nałożyli 3 mandaty, a 1 kierowcę pouczyli.

 

asp.szt. Monika Orlik/mg

Powrót na górę strony