Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczna Odległość - Bezpieczna Droga” -realizujemy postulaty zgłoszone podczas debaty społecznej w Pruszkowie

Data publikacji 01.12.2023

„Bezpieczna Odległość - Bezpieczna Droga” – policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie regularnie prowadzą działania sprawdzając czy kierowcy stosują się do aktualnych przepisów prawa drogowego i zachowują bezpieczne odległości. Przedmiotowe działania są regularnie przeprowadzane dzięki posiadanemu miernikowi prędkości TruCAM II z odblokowanym trybem DBC.

„Bezpieczna Odległość - Bezpieczna Droga” – policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji regularnie prowadzą działania sprawdzając czy kierowcy stosują się do aktualnych przepisów prawa drogowego i zachowują bezpieczne odległości. Przedmiotowe działania są regularnie przeprowadzane dzięki posiadanemu miernikowi prędkości TruCAM II z odblokowanym trybem DBC.

Minimalny odstęp od poprzedzającego pojazdu, podczas poruszania się autostradą lub drogą ekspresową wyrażony jest w metrach i określa się, jako nie mniejszy niż połowa liczby określającej prędkość pojazdu, którym porusza się kierujący, wyrażonej w kilometrach na godzinę.

Zachowanie bezpiecznej odległości jest jednym z warunków uniknięcia zdarzenia drogowego w sytuacji awaryjnego hamowania. Niestety niektórzy kierowcy lekceważą przepisy ruchu drogowego, jadąc na tzw. „zderzaku” stając się często nie tylko sprawcami kolizji, ale i wypadków drogowych.

Policjanci WRD KPP w Pruszkowie na drodze ekspresowej S-8, wyposażeni w mierniki prędkości TruCAM II z odblokowanym trybem DBC, sprawdzali czy kierowcy stosują się do nowych przepisów i czy zachowują prawidłowy odstęp pomiędzy pojazdami.

Podczas prowadzonych działań policjanci ujawnili 6 wykroczeń. Na kierujących pojazdami nałożyli 4 mandaty karne, skierowano jeden wniosek o ukaranie do sądu, a jeden z kierujących został pouczony.

 

tekst/foto: asp.szt. Monika Orlik

film: Arkadiusz Darka

Film Bezpieczna_odleglos__-1.mp4

Powrót na górę strony