Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo na drodze priorytetem nie tylko na służbie

Data publikacji 25.01.2024

Sierżant sztabowy Daniel Krejner, który na co dzień pełni służbę w Komisariacie Policji w Brwinowie, w czasie wolnym od służby, zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Jak się okazało, 35-latek miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Policjant pracujący w Zespole Patrolowo- Interwencyjnym Komisariatu Policji w Brwinowie, będąc w czasie wolnym od służby,  zauważył mężczyznę, który kierował pojazdem mechanicznym na drodze publicznej w gminie Teresin. Sposób jego jazdy wzbudzał jednak wątpliwości co do jego  stanu trzeźwości.

Sierżant sztabowy Daniel Krejner nie czekał ani chwili.

Zatrzymał kierującego w bezpiecznym miejscu i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Od 35- letniego mieszkańca powiatu sochaczewskiego wyraźnie była wyczuwalna woń alkoholu.  Policjant niezwłocznie powiadomił policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, którzy skontrolowali trzeźwość kierującego. Okazało się, że ma on ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Postawa policjanta  zasługuje na pochwałę. Nie jest on obojętny na łamanie prawa i udowodnił, że zależy mu na bezpieczeństwie uczestników ruchu drogowego nie tylko w pracy, ale i po służbie.

 

asp.szt. Monika Orlik

Powrót na górę strony