Aktualności

Myślał, że dostanie tylko mandat, a skończył w zakładzie karnym

Data publikacji 05.02.2024

Policjanci Komendy Powiatowej w Pruszkowie zatrzymali kierowcę, który rozmawiał przez telefon trzymając aparat telefoniczny w ręku podczas kierowania samochodem. Mężczyzna miał orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, a dodatkowo był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności .

Policjanci pruszkowskiej komendy zwrócili uwagę na mężczyznę, który kierując samochodem prowadził rozmowę telefoniczną trzymając aparat w ręku. W związku z popełnionym wykroczeniem mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli.

Podczas kontroli 41-letni mężczyzna przyznał się, że nie ma uprawnień, bo jak się okazało posiadał orzeczony sądownie dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i to od 2 lat.

Podczas wykonywania dalszych czynności służbowych policjanci ustalili, że zatrzymany ma do odbycia ponad  rok kary pozbawienia wolności w zakładzie karnym.

Mandat karny za popełnione wykroczenie korzystania z telefonu komórkowego był, jak się okazało, najlżejszą konsekwencją prawną  interwencji policjantów, jaką miał do poniesienia kierujący.

Oprócz zasądzonej wcześniej kary pozbawienia wolności, mężczyzna ponownie stanie przed sądem w związku z kierowaniem pojazdem pomimo wcześniejszego zakazu.

Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

 

asp.szt. Monika Orlik

Powrót na górę strony