Aktualności

Profilaktyczne spotkania z uczniami w Szkole Podstawowej w Pruszkowie

Data publikacji 02.02.2024

Pomimo tego, że nadal mówi się o przemocy rówieśniczej, hejcie i edukuje się Naszą młodzież, ten problem nadal jest jednym z najważniejszych.

W trakcie spotkań poruszane zostały również zagadnienia związane z agresją wśród dzieci i młodzieży, problem przemocy fizycznej  i psychicznej oraz cyberprzemocy. Szczególną uwagę poświęcono mowie nienawiści, w tym właśnie hejcie oraz nagrywaniom różnego rodzaju filmów bez wiedzy i zgody innych osób i udostępnianiu ich.

Spotkania dotyczyły również  zjawiska przemocy w  świecie „Cyber”. Obraźliwe komentarze, ośmieszające, krzywdzące inną osobę. Osoba wypisująca takie komentarze myśli, że jest anonimowa, a to nieprawda. Osoba, która odczytuje takie komentarze powinna zareagować, poinformować inną  osobę, zgłosić to!  

Omawiano kwestie dotyczące nagrywania filmów, robienia zdjęć i upubliczniania ich na różnego rodzaju forach społecznościowych. Niestety pomimo prowadzonych działań nadal niektórzy wykorzystują swój telefon do tego aby krzywdzić inne osoby -swoich kolegów.

Poruszono konkretne sytuacje z udziałem dzieci i młodzieży omawiając je pod kątem odpowiedzialności prawnej za czyny karalne popełniane przez osoby nieletnie.

Nie zapomniano o art. 226 kk -  Znieważenie funkcjonariusza lub konstytucyjnego organu

§  1. 

Kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Projekt realizowany jest w ramach zadania pn. „Bezpieczne przejścia dla pieszych w Powiecie Pruszkowskim inwestycja w infrastrukturę oraz w edukację mieszkańców - edycja 2023” dofinansowanego ze środków „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024"

podkom. Edyta Bednarczyk

  • Profilaktyczne spotkania z uczniami w Szkole Podstawowej w Pruszkowie
  • Profilaktyczne spotkania z uczniami w Szkole Podstawowej w Pruszkowie
  • Profilaktyczne spotkania z uczniami w Szkole Podstawowej w Pruszkowie
Powrót na górę strony