Aktualności

Nie włączył świateł w samochodzie, bo nie chciał, żeby policja go zobaczyła

Data publikacji 07.02.2024

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie zwrócili uwagę na pojazd, którego kierujący widząc radiowóz, nagle zaczął cofać samochodem. Chcąc uniknąć zainteresowania funkcjonariuszy jechał dodatkowo bez świateł. Kierowca spożywał wcześniej alkohol, a w jego samochodzie znajdowały się narkotyki. Teraz odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo i wykroczenia.

Policjanci pełniąc służbę patrolową w Pruszkowie zwrócili uwagę na pojazd, którego kierowca na widok oznakowanego radiowozu nagle zaczął cofać. Chcąc uniknąć kontaktu z mundurowymi dodatkowo jechał bez włączonych świateł. Choć był już zmierzch, nie zmylił czujnych policjantów, którzy niezwłocznie zatrzymali 38- letniego mieszkańca Warszawy.

Podczas kontroli drogowej od mężczyzny wyraźnie była wyczuwalna woń alkoholu. To jednak nie był jedyny powód jego zdenerwowania. Miał on schowane narkotyki w samochodzie. Ponadto pojazd nie posiadał obowiązkowego wyposażenia - nie było w nim ani gaśnicy ani trójkąta ostrzegawczego.

Po wykonaniu badania kierowcy okazało się, że znajdował się on w stanie po spożyciu alkoholu, natomiast zabezpieczone w samochodzie substancje, po wykonaniu badania narkotestem potwierdziły, że jest to mefedron.

Zatrzymany po usłyszeniu zarzutu- przyznał się do posiadania narkotyków, za co karę wymierzy mu Sąd Rejonowy w Pruszkowie.

Natomiast za kierowanie w stanie po spożyciu alkoholu, bez wymaganych świateł oraz wyposażenia pojazdu został skierowany wniosek o ukaranie również do tutejszego sądu rejonowego.

asp.szt. Monika Orlik

Powrót na górę strony