Aktualności

Za kradzież rowerów usłyszał siedem zarzutów

Data publikacji 08.02.2024

Mężczyzna w styczniu br. ukradł pięć rowerów mieszkańcom Brwinowa. Dzielnicowy komisariatu przeprowadził szereg czynności, które doprowadziły do ustalenia złodzieja oraz jego zatrzymania i postawienia zarzutów.

Pięciu mieszkańców Brwinowa zgłosiło się w styczniu br. do Komisariatu Policji, gdzie zawiadomili policjantów o kradzieżach swoich rowerów. 

Dzięki zapisowi na monitoringu miejskim ustalono, że sprawcą przestępstw jest ten sam mężczyzna. Zatrzymanie złodzieja stało się priorytetem dla dzielnicowego rejonu.  Mężczyzna chociaż przebywał w Brwinowie nie był mieszkańcem naszego powiatu. W pracy dzielnicowego bardzo ważna jest współpraca ze społeczeństwem, która wsparła działania funkcjonariusza. Policjant w wyniku szeregu przeprowadzonych czynności ustalił 38- letniego mężczyznę, który , jak się okazało,  zamieszkiwał na terenie sąsiedniego powiatu.

Sprawca został zatrzymany i usłyszał zarzuty dokonania kradzieży nie tylko w styczniu, ale dzięki zapisowi monitoringu, także kradzieży w czerwcu i we wrześniu ubiegłego roku.

Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstw. Niestety skradzione rowery o wartości rynkowej od 1200 do 2000 złotych szybko znajdowały „nowych właścicieli” po „atrakcyjnej cenie”.

Teraz mężczyzna odpowie za swoje czyny. Zgodnie z obowiązującym prawem za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Taki sam wymiar kary grozi za popełnienie przestępstwa paserstwa.

Przedmiotową sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

 

asp.szt. Monika Orlik

Powrót na górę strony