Aktualności

Myślał, że dostanie tylko mandat, a został zatrzymany

Data publikacji 25.03.2024

Policjanci Komendy Powiatowej w Pruszkowie zatrzymali mężczyznę, który kierując samochodem osobowym rozmawiał przez telefon trzymając aparat telefoniczny w ręku. W trakcie kontroli okazało się, że 26-latek posiadał osiem sztuk zawiniątek z zawartością marihuany.

Policjanci pruszkowskiej komendy zwrócili uwagę na mężczyznę, który kierując samochodem, prowadził rozmowę telefoniczną, trzymając aparat w ręku. W związku z popełnionym wykroczeniem mundurowi zatrzymali pojazd.

Podczas kontroli 26- letni mężczyzna przyznał się, że rozmawiał przez telefon, za co został ukarany mandatem karnym.

W toku wykonywania dalszych czynności służbowych policjanci ujawnili osiem zawiniątek. Po wykonaniu badania narkotesterem, okazało się, że torebki zawierały marihuanę.

Mandat karny za popełnione wykroczenie korzystania z telefonu komórkowego był, jak się okazało, był najlżejszą konsekwencją prawną  przeprowadzonej interwencji, jaką miał do poniesienia kierujący.

Mieszkaniec Warszawy usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających oraz kierowania pojazdem będąc pod wpływem środka działającego podobnie jak alkohol.

 Za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. Taki sam wymiar kary określa kodeks karny za kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego.

Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

 

asp.szt. Monika Orlik

Powrót na górę strony