Aktualności

Sierżant Borsuk odwiedził Przedszkolaki

Data publikacji 26.03.2024

W piątek Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie wraz z Sierżantem Borsukiem odwiedziła Przedszkolaki w Integracyjnym Miejskim Przedszkolu nr 5 w Pruszkowie.

W trakcie spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się, na czym polega praca policjanta, jak wygląda mundur oraz w jakich okolicznościach mogą zwrócić się do policjanta. Maluchy zapewniono, że zawsze mogą się zwrócić do policjanta o pomoc, po to jesteśmy. Pomagamy i chronimy!

Każdy przedszkolak zna numer alarmowy 112 i wie w jaki sposób z niego korzystać. Pamięta o zasadzie „ gdy jestem sam w domu- NIE OTWIERAM DRZWI NIKOMU” oraz wielu innych zapewniających bezpieczeństwo. Najmłodsi słuchacze doskonale wiedzą, że nie można przyjmować, nawet najsłodszych cukierków, od nieznajomych.

Zawsze jest Nam bardzo miło gdy Nasze Przedszkolaki odwiedza Sierżant Borsuk z Komendy Stołecznej Policji. O sympatii jaką Sierżanta Borsuka darzą najmłodsze dzieci, świadczy ilość otrzymywanych od nich „przytulasków”
i bezcenny uśmiech na ich buziach.

Każdy z uczestników spotkania, otrzymał zakładkę z numerem alarmowym 112, kolorowanki przypominające o zasadach bezpieczeństwa oraz odblask, który dzieci obiecały przypiąć do plecaka lub kurtki.  

Projekt realizowany jest w ramach zadania pn. „Bezpieczne przejścia dla pieszych w Powiecie Pruszkowskim inwestycja w infrastrukturę oraz w edukację mieszkańców - edycja 2023” dofinansowanego ze środków „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024"

mł. asp. Paulina Wójcicka-Fic

    

Powrót na górę strony