Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zeznali, że są pokrzywdzonymi, a stali się sprawcami przestępstwa

Data publikacji 08.04.2024

54 – letnia kobieta wraz z 17- letnim synem zgłosiła policji, że są ofiarami rozboju, który miał mieć miejsce w Piastowie. Jak się okazało wszystko wymyślili, aby mieć wytłumaczenie zagubienia firmowego telefonu.

54- letnia mieszkanka Warszawy zgłosiła się do policji informując, że wraz z synem są ofiarami rozboju.

Zdarzenie już ze wstępnych informacji było opisane jako brutalny atak czterech mężczyzn, którzy pobili syna zgłaszającej. 17-latek potwierdził informacje przekazane przez matkę.

Od pokrzywdzonej przyjęto zawiadomienie, w którym opisała całe zdarzenie, wstępny wygląd sprawców oraz miejsce- PKP w Piastowie. Twierdziła, że syn został pobity, a w wyniku rozboju stracili dokumenty, pieniądze oraz telefon wart blisko 5 tysięcy złotych.

Zeznający syn potwierdził opis zdarzenia oraz brutalność sprawców, przez których miał mieć posiniaczone nogi, plecy a nawet podbite oko.

Wykrycie sprawców przestępstwa stało się priorytetem dla pruszkowskich policjantów.

Funkcjonariusze dokonali szeregu czynności mających na celu ustalenie mężczyzn wskazanych w zeznaniach. Opisy były dość szczątkowe, ale policjanci dążąc do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom oraz osobom odwiedzającym nasz powiat dążyli do zatrzymania przestępców.

Policjanci wykonując kolejne ustalenia skrupulatnie zbierali informacje, które układały się w logiczną całość. Nie była ona zgodna z zeznaniami pokrzywdzonymi.

Zgłaszający nie byli nawet we wskazanym dniu w Piastowie. Jak się okazało, całe zdarzenie zostało przez nich zmyślone. Kobieta owszem posiadała telefon komórkowy o wartości około 5 tysięcy złotych, ale pożyczyła go synowi, a ten go zgubił. Chcąc mieć usprawiedliwienie dla pracodawcy, wymyślili zdarzenie i postanowili złożyć zawiadomienie na policji. W ten sposób kobieta chciała uniknąć odpowiedzialności za utracony telefon.

Teraz grozi jej odpowiedzialność karna za fałszywe oskarżenie oraz złożenie fałszywego zawiadomienia.

17- letni syn także odpowie za fałszywe oskarżenie.

Zostali już przesłuchani przez prokuratora i przyznali się do popełnienia przestępstw.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

Przypominamy, zgodnie z artykułem 233 Kodeksu Karnego, za składanie fałszywych zeznań grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

 

asp. szt. Monika Orlik

 

Powrót na górę strony