Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z Seniorami w Brwinowie

Data publikacji 17.04.2024

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Brwinowie oraz oficer prasowy KPP w Pruszkowie spotkali się z Seniorami w ramach działań profilaktycznych.

Mł. asp. Marcin Furman wspólnie z oficerem prasowym asp.szt. Moniką Orlik spotkali się z Seniorami, aby mieszkańcy Brwinowa czuli się bezpiecznie i byli bezpieczni.

Seniorzy, to grupa społeczeństwa charakteryzująca się empatią, chęcią niesienia pomocy, ale również łatwo ufająca innym. Niestety te pozytywne cechy wykorzystują oszuści, którzy tworząc fikcyjne zdarzenia, podszywając się pod bliskimi, okradają Seniorów z oszczędności.

Podczas spotkania policjanci przedstawili schemat działania przestępców oraz na czym opierają swoje metody, które wciąż modyfikują. Omówione zostały konkretne przykłady zachowań oszustów oraz obszary, w którym szczególnie działają przestępcy.

Uczestnicy, choć wiedzieli, jakie są najczęściej popełniane przestępstwa, nie zawsze zwracali uwagę na szczegóły, które wykorzystują oszuści, a które podczas rozmowy  przekazują nieświadomi, z kim faktycznie prowadzą rozmowę.

Mieszkańcy otrzymali ulotki informacyjne, zapisali numer do dzielnicowego i obiecali, że będą czujni, na wszelkie telefony o nagłych, niespodziewanych sytuacjach, kiedy ktoś będzie potrzebował pieniędzy.

Mundurowi poruszyli także temat bezpieczeństwa na drodze ze szczególnym zwróceniem uwagi na pieszych oraz rowerzystów, jako uczestników ruchu drogowego.

Mamy nadzieję, że spotkania profilaktyczne uchronią Seniorów przed zagrożeniami ze strony oszustów, a dzielnicowi będzie otrzymywał same pozytywne informacje od mieszkańców.

 

asp.szt. Monika Orlik

Powrót na górę strony