Aktualności

Zabezpiecz swój rower

Data publikacji 04.06.2024

Coraz cieplejsze dni zachęcają nas do pozostawienia samochodu i zastąpienia go rowerem. Planujemy wycieczki chcąc nacieszyć się słoneczną pogodą. Niestety rower to wciąż atrakcyjne mienie dla złodzieja, zwłaszcza niezapięty, stojący pod sklepem czy blokiem, gdzie zajęci zapominamy o podstawowych zasadach zabezpieczenia własnego mienia przed kradzieżą.

W ostatnim okresie na naszych drogach można zauważyć zwiększony ruch rowerzystów. W tym właśnie okresie zwiększa się ilość zgłaszanych na policję kradzieży rowerów, nie tylko pozostawionych na chwilę pod sklepem, czy blokiem, ale również z piwnic, klatek schodowych czy garaży. Złodzieje wykorzystują sytuacje, kiedy nasze mienie niezabezpieczone lub niewłaściwie zabezpieczone pozostaje bez nadzoru. Właśnie przed takimi sytuacjami ostrzega pruszkowska policja.

Zabezpiecz swój rower :

- używaj solidnych zabezpieczeń technicznych,

- warto przypiąć rower do stałych elementów infrastruktury,

- jeżeli mamy możliwość rower pozostaw w miejscu nadzorowanym przez monitoring,

- oznakuj swój rower, np. nanieś elementy, które będą go charakteryzowały i wykonaj zdjęcie, co ułatwi jego identyfikację

 

Warto również przekazać podstawowe informacje o zabezpieczeniu rowerów dzieciom, które często „na chwilę” pozostawiają swoje pojazdy niezabezpieczone.

 

 

asp.szt. Monika Orlik

Powrót na górę strony