Aktualności

Złożyli zawiadomienie o kradzieży…której nie było

Data publikacji 06.06.2024

45- letni mężczyzna złożył zawiadomienie o kradzieży samochodu należącego do jego ojca. Wskazany pokrzywdzony potwierdził zawiadomienie, ale w całej sprawie było zbyt wiele niezgodności. Policjanci ustalili, że mężczyźni złożyli zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie.

Na początku maja br. do Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie zgłosił się mężczyzna, który złożył zawiadomienie, że ktoś dokonał kradzieży samochodu z parkingu osiedlowego. W dalszej części twierdził, że samochód choć należał do ojca, był zaparkowany jego rejonie zamieszkania.

Do policji zgłosił się również właściciel pojazdu, który także zeznał, że samochód stał w pobliżu miejsca zamieszkania syna.

Właściwie tylko te elementy zgadzały się w tej całej historii, a w rzeczywistości w dwóch historiach. Policjanci przesłuchujący mężczyzn notowali wszelkie szczegóły związane ze zgłoszeniem kradzieży pojazdu, które jednak nie były spójne. Samochodu nie było, ale funkcjonariusze musieli wyjaśnić wszelkie okoliczności zdarzenia, aby mieć pewność kiedy, gdzie i faktycznie auto zostało zabrane. Należało również ustalić kto i gdzie zabrał pojazd. Zeznający nie ułatwiali tego zadania, zwłaszcza, że podtrzymywali swoje zeznania do końca.

Policjanci kryminalni przeprowadzili szereg czynności, które zakończyły się sukcesem. Samochód został odnaleziony na terenie powiatu węgrowskiego.

Zawiadamiający wraz synem usłyszeli już zarzuty popełnienia przestępstwa.

Dochodzenie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

Przypominamy, zgodnie z artykułem 233 Kodeksu Karnego, za składanie fałszywych zeznań grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

 

asp. szt. Monika Orlik/D.K

 

Powrót na górę strony