Aktualności

O bezpieczeństwie z Sierżantem Borsukiem

Data publikacji 10.06.2024

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie wraz ze Stołecznym sierż. Borsukiem rozmawiali o bezpieczeństwie z pruszkowskimi przedszkolakami.

Zbliżające się wielkimi krokami, wymarzone wakacje wszystkich dzieci to najlepszy czas do rozmowy z najmłodszymi na temat bezpieczeństwa. Tym razem pruszkowscy policjanci spotkali się z przedszkolakami Przedszkola Miejskiego nr 8 w Pruszkowie. Na spotkaniu dzieci miały okazję dowiedzieć się, na czym polega praca policjanta, jak wygląda mundur oraz w jakich okolicznościach mogą zwrócić się do policjanta. Maluchy zapewniono, że zawsze mogą się zwrócić do nas o pomoc, po to jesteśmy. Pomagamy
i chronimy!

Każdy przedszkolak zna numer alarmowy 112 i wie w jaki sposób z niego korzystać. Pamięta o zasadzie „ gdy jestem sam w domu- NIE OTWIERAM DRZWI NIKOMU” oraz wielu innych zapewniających bezpieczeństwo. Najmłodsi słuchacze doskonale wiedzą, że nie można przyjmować, nawet najsłodszych cukierków, od nieznajomych.

Ponadto przypomniano najmłodszym co zrobić, kiedy stracą rodziców lub opiekunów z oczu lub się zgubią. Przedszkolakom w związku ze zbliżającymi się wakacjami i wypoczynkiem nad wodą przypomniano o zasadach bezpieczeństwa w tych właśnie miejscach. 

Projekt realizowany jest w ramach zadania pn. „Bezpieczne przejścia dla pieszych w Powiecie Pruszkowskim inwestycja w infrastrukturę oraz w edukację mieszkańców - edycja 2023” dofinansowanego ze środków „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024"

mł. asp. Paulina Wójcicka-Fic/D.K

Powrót na górę strony