Aktualności

Piknik w pruszkowskiej podstawówce

Data publikacji 11.06.2024

Funkcjonariusze pruszkowskiej komendy wzięli udział w pikniku zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 8 w Pruszkowie.

Profilaktyk oraz dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie, wzięli udział w pikniku zorganizowanym na terenie Szkoły Podstawowej nr 8 w Pruszkowie. Wydarzenie zgromadziło uczniów, rodziców, nauczycieli oraz mieszkańców, oferując mnóstwo atrakcji i okazji do wspólnej zabawy. Obecność policji miała na celu nie tylko zapewnienie bezpieczeństwa ale przede wszystkim edukację i integrację z lokalną społecznością. Przy okazji prezentacji radiowozu policjanci ostrzegali przed nieostrożnym zachowaniem na drodze wszystkich użytkowników ruchu drogowego, przypominali jak ważne jest używanie elementów odblaskowych i jak zwiększają one widoczność. Radiowóz którym na piknik przybili policjanci wzbudziła ogromne zainteresowanie zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Najmłodsi mogli usiąść za kierownicą radiowozu oraz przymierzyć policyjne czapki. Uczestnicy pikniku mieli okazję dowiedzieć się więcej o pracy policji. Najmłodszym nieustannie przypominano o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz nad wodą.

Nasi policjanci bardzo chętnie biorą udział w spotkaniach z lokalnymi społecznościami, szczególnie cenimy spotkania z najmłodszymi, ich zainteresowanie naszą pracą i możliwość odpowiedzi na wiele nurtujących młodych ludzi pytań.

Projekt realizowany jest w ramach zadania pn. „Bezpieczne przejścia dla pieszych w Powiecie Pruszkowskim inwestycja w infrastrukturę oraz w edukację mieszkańców - edycja 2023” dofinansowanego ze środków „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024"

mł. asp. Paulina Wójcicka-Fic

Powrót na górę strony