Aktualności

Zapomniała o zaległej karze. Teraz spędzi w więzieniu 6 miesięcy

Data publikacji 28.06.2024

24- latka została zatrzymana przez pruszkowskich patrolowców. Kobieta była poszukiwana celem odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności. Dodatkowo posiadała środki odurzające.

Policja została powiadomiona o kobiecie, która według osoby zgłaszającej, zachowywała się irracjonalnie. Policjanci zostali niezwłocznie skierowani przez dyżurnego celem ustalenia faktycznego stanu kobiety.

Na miejscu policjanci podejmując czynności musieli ustalić czy kobieta wymaga pomocy medycznej oraz  potwierdzić jej dane osobowe. Okazało się, że jest to mieszkanka sąsiadującego powiatu i sąd orzekł wobec niej sześciomiesięczną karę pozbawienia wolności.  24- latka była mylnie przekonana, że skoro nie ma jej w miejscu zamieszkania, to kara zapewne uległa przedawnieniu.

Podczas przeprowadzania interwencji funkcjonariusze dodatkowo ujawnili przy zatrzymanej zawiniątko a w nim susz roślinny, który po wykonaniu badania narkotesterem wskazał, że jest to marihuana.

Kobieta została już przesłuchana i przyznała się do popełnienia przestępstwa, za które grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Najpierw jednak spędzi ona  w zakładzie karnym pół roku odsiadując zaległą karę.

Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

 

asp.szt. Monika Orlik

 

Powrót na górę strony