Aktualności

W ciągu jednej doby zatrzymano trzech nietrzeźwych kierujących

Data publikacji 10.07.2024

Policja w Pruszkowie wciąż apeluje o rozwagę do kierowców, którzy wcześniej spożywali alkohol. Niestety komunikaty, ostrzeżenia i kontrole wciąż pokazują, że lekceważymy przepisy prawa narażając siebie i innych na niebezpieczeństwo. W ciągu jednej doby pruszkowscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących.

Każdego dnia policjanci dokonują wielokrotnych kontroli drogowych, podczas których sprawdzają stan trzeźwości kierujących. Niestety zapewnienia o niespożywaniu okazują się często nieprawdziwe.

Nietrzeźwi kierujący, którzy mają świadomość spożywania wcześniej alkoholu wciąż lekceważą obowiązujące przepisy prawne, ale przede wszystkich ryzykują życie i zdrowie ludzkie, wsiadając za kierownicę.

Po godzinie 19:00 policjanci zatrzymali 41- letniego mężczyznę, który kierował samochodem mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Kolejnego dnia, nad ranem policjanci zatrzymali dwóch kierujących. Chociaż pora dnia była wczesna pierwszy z zatrzymanych miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Drugi z kierujących natomiast był w stanie po użyciu alkoholu.

Kary finansowe to najłagodniejsze konsekwencje, jakie ponosi kierujący. Ryzyko, jakie podejmuje jest znacznie większe.

 

Pamiętaj!

Nigdy nie kieruj, kiedy nie masz pewności co do swojego stanu trzeźwości.

Nigdy nie wsiadaj do samochodu, kiedy masz podejrzenie, że kierujący spożywał wcześniej alkohol.

Jeżeli masz wątpliwości co do stanu trzeźwości kierującego, powiadom nas. Może uratujesz w ten sposób czyjeś zdrowie czy nawet życie.

 

asp.szt. Monika Orlik

Powrót na górę strony