Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny wypoczynek nad wodą

Data publikacji 06.07.2010

Pierwsza ofiara wody w powiecie pruszkowskim tego lata to 31-letni mężczyzna. Policjanci ostrzegają, aby podczas kąpieli w przypadkowych miejscach i nie tylko zachować szczególną ostrożność i nie zapominać o najważniejszym - bezpieczeństwie. W tym roku w garnizonie stołecznym utonęło już 8 osób.

 

 

Słońce i ładna pogoda zachęcają do wodnych kąpieli. W ich trakcie często zapominamy jednak o najważniejszym - bezpieczeństwie. Wczoraj zapomniał o nim człowiek, który utonął podczas kąpieli w zbiorniku wodnym w miejscowości Moszna. Był 8 ofiarą w tym roku na terenie garnizonu stołecznego. Policja przypomina, jak ważny podczas takich kąpieli jest rozsądek i radzi, jak ustrzec się przed tragedią.

W ubiegłym roku w garnizonie stołecznym odnotowano 33 przypadki utonięcia. Spośród wszystkich ofiar utonięć największą grupę stanowią osoby w wieku 18- 30 lat. Z policyjnych danych wynika, że większość utonięć jest rezultatem braku wyobraźni: korzystania z kąpieli po wypiciu alkoholu, w miejscach zabronionych czy skakania do wody po opalaniu. Część z nich to wypadki losowe, które w połączeniu z innymi niesprzyjającymi okolicznościami doprowadziły do tragedii.


DLATEGO PAMIĘTAJMY:

1. Należy kąpać się tylko w miejscach do tego wyznaczonych i nadzorowanych przez osoby uprawnione.
2. Nie wolno zażywać kąpieli po spożyciu alkoholu.
3. Nie należy skakać do zbiorników wodnych, których nie znamy.
4. Przed kąpielą należy oswoić się z temperaturą wody, szczególnie podczas wysokiej temperatury powietrza.
5. Nie wolno gwałtownie się zanurzać.
6. Będąc nad wodą z dziećmi, nie można pozostawiać ich bez nadzoru, nawet jeśli jest to staw na własnej posesji.
7. Należy pamiętać, że każde zbliżenie się do wody może być niebezpieczne, jeśli nie zachowamy odpowiednich warunków bezpieczeństwa.
8. Ze sprzętu wodnego należy korzystać tylko w kamizelkach ratunkowych.


NIE LEKCEWAŻ WODY I NIE PRZECENIAJ SWOICH UMIEJĘTNOŚCI !


dn/mb
 

Powrót na górę strony