Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Warsztaty zawodowe z udziałem policjantow z Komendy Stołecznej Policji w pruszkowskiej "ósemce"

W poniedziałek w Szkole Podstawowej nr 8 w Pruszkowie odbyły się warsztaty doskonalenia zawodowego z udziałem policjantów z Komendy Stołecznej Policji. W spotkaniu udział wzięli kom. Paweł Sokalski z Laboratorium Kryminalistycznego KSP, asp.szt. Robert Bojarski z Wydziału Ruchu Drogowego KSP oraz funkcjonariusz Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Warszawie. Spotkanie miało na celu zapoznanie ze specyfiką pracy policjantów różnych wydziałów.

W poniedziałek, w Szkole Podstawowej nr 8 w Pruszkowie odbyły się warsztaty doskonalenia zawodowego dla uczniów klas 8. Na spotkanie zaproszeni zostali policjanci z Komendy Stołecznej Policji, kom. Paweł Sokalski z Laboratorium Kryminalistycznego KSP, asp. szt. Robert Bojarski z Wydziału Ruchu Drogowego oraz policjant z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Warszawie. Spotkanie miało na celu prezentację ciekawych aspektów pracy w Policji.

Komisarz Paweł Sokalski z Laboratorium Kryminalistycznego KSP opowiedział uczniom, jak wygląda praca w laboratorium, jakie są i czym zajmują się poszczególne komórki tego wydziału. Zaprezentował także sprzęt, którym na co dzień posługuje się technik kryminalistyki obecny na miejscu różnego rodzaju zdarzeń przestępczych.

Aspirant sztabowy Robert Bojarski z Wydziału Ruchu Drogowego KSP przedstawił strukturę swojego wydziału, opowiedział o sprzęcie jakim dysponują policjanci warszawskiej „drogówki” oraz o najważniejszych aspektach pracy policjantów na drogach. Nie zabrakło także słów dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zasad obowiązujących zarówno kierujących jak i pieszych.

Policjant z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Warszawie na spotkanie przywiózł ze sobą podstawowy sprzęt jakim posługują się funkcjonariusze z tego oddziału. Powiedział uczniom jakie są procedury przyjęcia chętnych do „antyterrorystów”.

Uczniowie z dużą uwaga wysłuchali prelegentów, na zakończenie warsztatów mogli z bliska obejrzeć przygotowany sprzęt policyjny oraz zadawać pytania policjantom. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się zawartość walizki technika kryminalistyki, z której uczniowie mogli skorzystać wykonując, między innymi, odbitki linii papilarnych czy sprawdzić działanie lampy UV  służącej do ujawniania substancji fluoroscencyjnych.

kk

  • Warsztaty zawodowe w SP nr 8
  • Warsztaty zawodowe w SP nr 8
  • Warsztaty zawodowe w SP nr 8
  • Warsztaty zawodowe w SP nr 8
  • Warsztaty zawodowe w SP nr 8
  • Warsztaty zawodowe w SP nr 8
  • Warsztaty zawodowe w SP nr 8
  • Warsztaty zawodowe w SP nr 8
  • Warsztaty zawodowe w SP nr 8
Powrót na górę strony