Kolejni nietrzeźwi kierujący, w rękach pruszkowskich policjantów
Kolejni nietrzeźwi kierujący zostali zatrzymani na drogach powiatu pruszkowskiego. Policjanci ponownie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła "JADĘ, NIE PIJĘ!". Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.
Pruszkowscy policjanci otrzymali informację, że w kierunku ul. Poznańskiej porusza się kierujący fiatem, który spowodował kolizję na ul. Armii Krajowej i może być nietrzeźwy. Zauważyli fiata w okolicy ronda Sprawiedliwości i przystąpili do kontroli drogowej. W rozmowie z kierującym wyczuli woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu w organizmie. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, 59-latek usłyszał zrzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.
Kolejny nietrzeźwy został ujęty przez świadka, na wiadukcie nad autostradą A2. Mężczyzna jadąc autostradą zauważł, jak kierujący suzuki, wykonuje podejrzane manewry na drodze. Zajeżdżał drogę innym samochodom, gwałtownie hamował stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Świadek zdarzenia podejrzewając, że kierujący suzuki może być pijany zajechał mu drogę i uniemożliwił dalszą jazdę, a na miejsce wezwał policję. Policjanci z pruszkowskiej drogówki przewieźli 34 – latka do komendy i poddali badaniu, które wykazało 1,74 promila. Mężczyzna został zatrzymany, jego prawo jazdy również. Zatrzymany usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości.
Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.
Policjanci ponownie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła "JADĘ, NIE PIJĘ!". Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.
Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiały policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.
podkom. Karolina Kańka