Nietrzeźwi na drodze
Policjanci pełniący służbę na terenie powiatu pruszkowskiego, w ostatnim tygodniu udaremnili jazdę 8 nietrzeźwym kierowcom. Zatrzymani mieli od 0,5 do 2,3 promila alkoholu w organizmie. Teraz za czyn, którego się dopuścili, odpowiedzą przed sądem. Kodeks karny, za to przestępstwo, przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.
W Regułach na ul. Orzeszkowej policjanci zatrzymali kierującego fiatem, który miał ponad promil alkoholu w organizmie. 56-latek został zatrzymany. Na tej samej ulicy badanie 42-letniego kierowcy hyundaia wykazało 1,3 promila alkoholu.
Kolejni nietrzeźwi zatrzymani zostali w Michałowicach na ul. Kasztanowej i w Pęcicach na ul. Sokołowskiej. 37-latek kierujący peugeotem miał 2 promile, a 45-letni obywatel Ukrainy, który kierował golfem, miał 0,6 promila alkoholu w organizmie.
W Dawidach Bankowych na ul. Kinetycznej mundurowi zatrzymali do kontroli land rovera. Podczas badania okazało się, że 37-letni kierujący ma 0,6 promila.
W weekend policjanci zatrzymali w Domaniewie 39-latka. Mężczyzna kierujący motorowerem miał 2,3 promila.
W Pruszkowie, w sobotę, na ul. Wojska Polskiego doszło do kolizji toyoty i audi. Policjanci z wydziału ruchu drogowego, podczas kontroli stanu trzeźwości uczestników ujawnili, że kierujący toyotą 34-letni obywatel Ukrainy ma promil alkoholu w organizmie. Na całe szczęście nikt podczas tego zdarzenia nie ucierpiał.
W niedzielne przedpołudnie, na ul. Narodowej świadek, udaremnił dalszą jazdę 34-latkowi, zabierając mu kluczyki. Mężczyzna został przekazany w ręce policjantów. Badanie alkomatem wykazało, że miał promil alkoholu w organizmie.
Wszyscy zatrzymani nietrzeźwi kierujący za czyn, którego się dopuścili, odpowiedzą przed sądem.
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Ponownie apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła "JADĘ NIE PIJĘ!". Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.
Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.
podkom. Karolina Kańka