Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po marihuanie wsiadł za kierownicę

Data publikacji 31.01.2020

Policjanci z pruszkowskiej „drogówki” zatrzymali 25-letniego kierowcę, który prowadził pojazd pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna złamał także kilka przepisów drogowych, za które został ukarany mandatem. Za kierowanie pod wpływem narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj na Alejach Jerozolimskich policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę kii. Mężczyzna jechał z nadmierną prędkością, nie miał zapiętych pasów i jak się później okazało, nie posiadał przy sobie prawa jazdy.

Kiedy mundurowi przeprowadzali kontrolę, wyczuli od mężczyzny charakterystyczny zapach marihuany. Zapytany o zażywanie środków odurzających 25-latek przyznał, że poprzedniego dnia wieczorem i następnego dnia rano palił marihuanę. Policjanci wykonali test, który to potwierdził.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatami karnymi. Zatrzymanemu została pobrana krew do badań na zawartość środków odurzających.

Za przestępstwo kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

podkom. Karolina Kańka/ea

Powrót na górę strony