Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa przedstawiono w prokuraturze 19-latkowi, który zaatakował nożem i ranił 22-letniego mężczyznę. W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany. Sąd zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny areszt. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W minioną sobotę w nocy załoga patrolowa otrzymała zgłoszenie, że w Brwinowie na ul. Rynek doszło do pchnięcia nożem młodego mężczyzny. Ciężko ranny mężczyzna został zabrany do szpitala. Mundurowi zatrzymali 19-letniego mężczyznę. W kieszeni jego kurtki znaleźli rozkładany nóż. O zdarzeniu powiadomiono prokuratora. Do pracy natychmiast przystąpiła grupa dochodzeniowo-śledcza, która zabezpieczyła ślady na miejscu zdarzenia.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 1,6 promila w wydychanym powietrzu. Dochodzeniowcy z Brwinowa przygotowali materiał dowodowy i wraz z zatrzymanym przekazali go do prokuratury. Tam przedstawiono mężczyźnie zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa 22-latka.

W poniedziałek sąd, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

 

podkom. Karolina Kańka/ea

  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną
    Policjant z zatrzymanym mężczyzną
  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną
    Policjant z zatrzymanym mężczyzną
  • Zabezpieczony nóż
    Zabezpieczony nóż
Powrót na górę strony