Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 31.01.2024

Policjant pruszkowskiej Komendy Policji będąc w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego, który swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym dla innych uczestników trasy S2. Zdecydowana reakcja policjanta uniemożliwiła nietrzeźwemu dalszą jazdę i spowodowała, że poniesie on konsekwencje prawne swojego zachowania.

Bycie policjantem to nie praca, to służba na rzecz bezpieczeństwa innych ludzi. Nawet po służbie policjant stoi na straży prawa. Taką postawą wykazał się st.asp. Gabriel Kordus, na co dzień pracujący w Komendzie Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Funkcjonariusz, jadąc swoim prywatnym samochodem, zwrócił uwagę na kierującego samochodem marki Mercedes. Mężczyzna powodował zagrożenie  dla innych uczestników ruchu drogowego, wjeżdżając na sąsiednie pasy ruchu. Należy zaznaczyć, że była to trasa S2.

Policjant zdecydowanie zareagował. Zajechał drogę kierującemu swoim własnym samochodem i uniemożliwił mu dalsza jazdę, wyjmując kluczyki ze stacyjki. Od 47- letniego mężczyzny wyraźnie była wyczuwalna woń alkoholu. 

Funkcjonariusz niezwłocznie powiadomił dyżurnego Komisariatu Policji w Michałowicach o całym zdarzeniu, a na miejsce przybyli umundurowani policjanci celem wykonania czynności służbowych z zatrzymanym.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, do czego się przyznał. Według kodeksu karnego grozi mu za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Przedmiotową sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

To kolejny policjant, który wykazał się wzorową postawą. Parę dni temu opisywaliśmy sierż. szt. Daniela Krejner, który także zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, o którym można było przeczytać tutaj.

 

 

 

asp. szt. Monika Orlik/bs

 

Powrót na górę strony